Akbank Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır? Bugün herkesin çeşitli maddi zorluklar ile karşılaştığı pandemi sürecinde en çok merak edilen şeylerden biri de kredi kartı borcu ertelemeleridir. Bu süreçte internet üzerinden artan alışverişler sebebiyle kabaran kredi kartı borçları, erteleme işlemleri ile daha ileri bir tarihte ödenebilmektedir. Öteleme işlemine izin veren bankalar arasında Akbank da olunca, Akbank kredi kartı erteleme nasıl yapılır pek çok müşterinin aklını kurcalayan sorudur.

Akbank kredi kartı öteleme başvurusu bugün pek çok farklı yoldan yapılabilmektedir. Bu yolları ve sonrasında faiz oranını sizler için bu yazımızda derledik. Ayrıca kredi erteleme başvurusu için sağlanması gereken şartları da bu yazıda bulabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Erteleme Başvurusu

Akbank kredi kartı borç erteleme başvuru pek çok farklı yol ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu yollar Akbank Direkt, Akbank internet bankacılığı, Axess Mobil ve Axess internet bankacılığı uygulamaları olarak biliniyor. Başvuru talebinde bulunmanız ile birlikte sistemde kayıtlı bulunan cep telefınunuza gönderilen Akbank kredi kartı öteleme SMS kodu yine tarafınızdan 5990’a SMS olarak gönderilmelidir.

Akbank kredi kartı öteleme başvurusu işlemlerini, uygulamada bulunan kartlar menüsü aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Akbank kredi kartı öteleme başvurusu işleme alındığında cep telefonunuza en geç 1 saat sonra Akbank’tan bir mesaj gelir. Normal şartlarda eğer sistemden kaynaklanan bir sıkıntı yoksa bu süre 15 dakikayı aşmamaktadır.

Kredi kartı üzerinden yaptığınız her harcama peşin veya taksitli fark etmeksizin erteleme talebine tabi olabilir. Çünkü Akbank kredi kartınız ile yaptığınız tüm alışverişler ekstrenize doğrudan yansımaktadır. Akbank kredi kartı öteleme hesaplama işlemleri de tüm ekstre toplamı üzerinden gerçekleştirilir.

Akbank Kredi Kartı Öteleme Şartları

Akbank Kredi Kartı Öteleme Şartları

Akbank kredi kartı erteleme başvurusu yapmak için pek çok şart sunmaktadır. Bu şartların en başında sahip olduğunuz kredi kartı borcunun en az 50 TL olması şartı gelmektedir. Ekstrenizin 50 TL’nin altında olması halinde herhangi bir erteleme söz konusu değil.

Buna ek olarak Akbank kredi kartı öteleme başvurusu şartları arasında öteleme talebinizi gerçekleştirdiğiniz tarihin, ekstre tarihi ve son ödeme tarihi arasında olması gerekiyor. Yani kredi kartı ekstreniz kesildikten sonra, son ödeme tarihine kadar işlem yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken sistemden kaynaklı bir hata ile karşılaşmamak için erteleme talebinizi son ödeme tarihinize 1 gün kalana kadar tamamlamanız gerektiğidir. Sistemde meydana gelebilecek herhangi bir aksaklık sonucu Akbank kredi kartı öteleme başvurusu yapsanız bile işleme alınamadığı için sonrasında başınız ağrıyabilir.

Kısa bir örnek vermek gerekirse, diyelim ki kredi kartı ekstreniz 14.04.2022 tarihinde çıktı. Son ödeme tarihi de 24.04.2022 olan kartınızın Akbank kredi kartı öteleme başvurusu, son ödeme tarihinin 1 gün öncesinde yani 23.04.2022 tarihinde gerçekleştirilmiş olmalıdır.

Akbank Kredi Kartı Erteleme Faizi Ne Kadar?

Akbank Kredi Kartı Erteleme Faizi Ne Kadar?

Akbank kredi kartı erteleme faizi ne kadar olduğu bugün öteleme işlemi yapmak isteyen tüm Akbank kullanıcılarının aklına takılan bir sorudur.

Akbank kredi kartı öteleme faiz oranı ekstrenizi öteleme şartlarınıza bağlı olarak değişmektedir. Bunu biraz açmak gerekirse, ekstrenizi sadece 1 ay ötelemeniz halinde %2.05 + KKDF + BSMV şeklinde bir faiz oranına sahiptir. Eğer 2 aylık bir erteleme söz konusu ise, %2.72 + KKDF + BSMV faiz oranı ile hesaplamalar yapılırken, 3 aylık bir ertelemenin faiz oranları ise %3.38 + KKDF + BSMV olarak tarafımıza bildiriliyor.

Örnek üzerinden açıklamak gerekirse, 500 TL tutarında bir kredi kartı borcunu 3 ay ertelerseniz yeni borç tutarı 518.18 TL olmaktadır. Eğer bu borcu 2 ay ertelerseniz 514.58 TL tutarında bir borcunuz oluşur.

Akbank’ın sunduğu kredi erteleme imkanı ile pek çok kullanıcının yüzü gülerken içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ödeme konusunda zorluk yaşayan herkesin bu imkanlardan faydalanması mümkün kılınıyor.

Akbank kredi kartı borcunu ertelemek isteyen kullanıcılar için yukarıda sizler için sunduğumuz Akbank kredi kartı borcu öteleme faizi verilerini kullanarak yeni borç tutarınızı hesaplayabilirsiniz. Böylece olası sürprizlerin önüne geçmiş olur ve ne ile karşılaşacağınızı bilirsiniz. Eğer Akbank kredi kartı öteleme hesaplama işlemi sonucunda elde ettiğiniz yeni tutar sizin için uygunsa gönül rahatlığıyla Akbank kredi kartı erteleme başvurusu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap