0.74 Ev Kredisi Detayları Nasıl Faydalanabiliriz?

0.74 ev kredisi detayları belli oldu. Özellikle insanların alım gücünün düşmesi ile birlikte ev sahibi olmak hayal oldu. Bunun yanı sıra kredi faiz oranlarının astronomik miktarları yükseltilmesi ile birlikte insanlar Ev alırken kredi çekme imkânından mahrum kaldı. Bu gerçekten hareketle özellikle kamu bankaları çeşitli kampanyalar düzenleyerek insanların ev sahibi olmasını amaçlıyor.

Bu aşamada 0.74 ev kredisi alarak ev sahibi olabilirsiniz. Üstelik vadeler 180 aya kadar uzuyor. Kamu bankalarının öncülük ettiği bu kampanya dâhilinde insanlar kira öder gibi düşük tutarlar ile ev sahibi olabiliyorlar. Normal şartlarda 1.70 seviyesinden işlem gören Faizler 0.74 gibi çok düşük seviyeleri ile insanları ev sahibi yapmak noktasında avantaj sağlıyor.

Eğer Siz de bir ev almayı düşünüyorsanız alacağınızı ikinci el ise 0.74 faiz oranlarından kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Şu an için başvurular internet üzerinden yapılamıyor.  Yani başvuru yapabilmek için banka şubelerine gitmeniz gerekiyor. Banka şubelerine giderek kolay bir şekilde ev kredisi imkânlarından yararlanabilirsiniz.

0.74 Konut Kredisinde Nasıl Yararlanabilirim?

0.74 konut kredisi detayları yazımızda anlatılmıştır. Öncelikle ikinci el ev alacaklar için sunulan Bu imkân ipotekli evleri kapsamıyor. Akrabalar arasında devir yapılan evlerde yine bu kredi ile alınamıyor. Alınacak evin 1 Ocak 2022 tarihinden sonra devredilmesi durumunda ise yine bu krediden yararlanamıyor.

0.74 faiz oranları ile ev sahibi olmak istiyorsanız yalnızca bir ev sahibi olabilirsiniz. Yani ikinci bir evi almak için tekrar kredi çekemiyorsunuz. Söz konusu nedenlerden dolayı insanlar sadece bir ev satın almak için 0.74 faiz oranları ile bankalardan kredi çekebiliyorlar. Bu aşamada evin değeri de önemlidir.

Alacağınız evin değeri en fazla 750 bin TL olmalıdır. Eğer alacağınız ev 750.000 TL’yi aşıyor ise banka en fazla 750 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunuyor. Bunun yanı sıra alacağınız evin yüzde onluk kısmını sizin ödemeniz gerekiyor. Örneğin 500 bin TL’lik bir ev alacaksanız onun 50.000 TL’lik kısmını sizin ödemeniz gerekiyor.

Kimler 0.74 Ev Kredisinden Faydalanabilir?

Kimler 0.74 Ev Kredisinden Faydalanabilir?

0.74 konut kredisinden faydalanabilmek için belirli bir gelirinizin olması gerekiyor. Eğer düzenli bir geliriniz yok ise bankalar size kredi vermekte olumsuz davranabilir. Bunun yanı sıra kredi sicil puanı yeterli seviyede olması da önemli bir kriterdir. Genellikle 1300 ve üzeri kredi puanınız var ise bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Bunun dışında alacağınız evin tapu fotokopisini başvuru aşamasında götürmeniz gerekiyor. Aylık ödemelerinizin toplam gelirinizin yarısından daha az olması gerekiyor.  Bu şartları sağlayan herkes 0.74 konut kredisi imkânlarından yararlanabiliyor.  0.74 konut kredisi detayları nelerdir şeklindeki yazımızda görüldüğü gibi insanlar düşük faizlerle kamu bankalarından kredi çekerek ev sahibi olabilirler.

Eğer gelirleriniz yeterli değil ise hane içerisinde bulunan diğer kişilerin gelirlerini de bankaya gösterebilirsiniz. Bankalar bu aşamada ev ve hane gelirlerin toplam olarak değerlendirerek ödemelerinizi planlıyor. Aynı zamanda aylık ödemelerinizi daha düşük hale getirebilmek için 180 ay vade imkânından yararlanabilirsiniz. Sonuç olarak insanlar hem düşük faizler hem de uzun ödeme süreleri ile ev sahibi olabiliyor.

0.74 Faiz Oranları Hangi Bankalarda Geçerli?

0.74 Faiz Oranları Hangi Bankalarda Geçerli?

Eğer sizde 0.74 konut kredisi şartları açısından yeterli iseniz kamu bankalarına müracaat edebilirsiniz. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank bu aşamada sizlere kredi veriyor. İnternet üzerinden ya da Mobil Şube üzerinden kredi başvurusu yapmak mümkün değil. Fakat bunun dışında eğer isterseniz ödemelerinizi planlamak ve aylık ne kadar ödeyeceğinizi hesaplamak için internet siteleri üzerinden hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

İnternet siteleri sayesinde vade sayısı faiz oranı çekilecek kredi miktarı gibi detaylar ile sizde aylık ödemelerinizi kolay bir şekilde görebilirsiniz. Bu sayede kredi çekerken hangi vadeli ile çekebileceğini de karar verirsiniz. Eğer alacağınız ev Ankara, İstanbul ve İzmir’de ise en fazla 750 bin TL’ye kadar kredi çekebiliyorsunuz.  Alacağınız ev bu üç büyük şehrin dışında diğer illerde ise bu durumda en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi çekebiliyorsunuz.

Kamu bankaları ödemeler konusunda sizleri kolaylıklar sağlıyor. Örneğin ilk bir sene ödeme yapmayabilirsiniz.  Kamu bankaları düşük faizlerini yanı sıra ev sahibi olurken ortaya çıkan masraflarının ödenmesi noktasında da müşterilerin belirli dönemler ödeme yapılmasını sağladığı için insanlar rahat rahat ev sahibi olabiliyor. Eğer isterseniz 120 ay 180 ay 150 ay gibi yüksek vadelerle ödemelerinizi yaşayabilirsiniz. Daha düşük faiz oranları sağlayan sıfır konut kredilerinde yararlanabilirsiniz.

0.74 Ev Kredisi Masrafları

0.74 Ev Kredisi Masrafları

İnsanların ev sahibi olmasını kolaylaştıran  bu tür krediler sayesinde ödemeleriniz düşük olur. Fakat her konut kredisin de olduğu gibi bu konut kredilerinde de bazı masraflar bulunur. Tapu harcı, deprem afet sigortası,  ipotek bedeli ve benzeri birçok ekstra masraf karşınıza çıkabilir. Onun dışında bankalar kredi dosya masrafı olarak binde 5 oranında sizden ücret talep edebilirler. Bu oran 100.000 TL için 500 liraya denk gelmekte 500.000 TL içinse 2.500 TL’ye denk gelmektedir.

Sonuç olarak kamu bankalarından kolay bir şekilde kredi çekebilir kredili ev sahibi olabilir ve ödemelerinizi kira öder gibi yapabilirsiniz. 180 ay gibi 15 yıla yayılan ödemeler ile çok düşük miktarlarda ödemeler yaparak ev sahibi olabilirsiniz.  Ülkemizde pandemi nedeni ile konut sektöründe yaşanan durgunluğun giderilmesi ve insanların yüksek faizler altında ezilmemesi için kamu bankaları elini taşın altına koymuş durumda. Bu imkânlardan yararlanabilmek için söz konusu kamu bankaların internet şubelerinden yardım alamıyorsunuz. Mecburen banka şubelerine gitmeniz ve buradan bilgi almanız gerekiyor.  Hızlı bir şekilde ev sahibi olabilmek için siz de elinizi çabuk tutarak banka şubelerine başvurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap